“Prysmian” attīstīs jauno elektroenerģijas starpsavienojumu “IFA2” starp Franciju un Apvienoto Karalisti

Aptuveni eur 350 miljonu vērto projektu “Prysmian Group” ir uzticējis kopuzņēmums, ko veido Francijas uzņēmums “RTE” un Apvienotās Karalistes “National Grid IFA2 Ltd. 240 km garā 320 kv augstsprieguma līdzstrāvas zemūdens kabeļu sistēma ļaus pārvadīt starp valstīm līdz 1000 MW.

Pasaules enerģētikas un telekomunikāciju kabeļu sistēmu nozares līderis “Prysmian Group” ir noslēdzis aptuveni EUR 350 miljonu vērtu līgumu ar kopuzņēmumu “IFA2 SAS”, ko veido “National Grid IFA2 Ltd” – Apvienotās Karalistes “National Grid” daļa – un Francijas “RTE”. Līgums ir par darbgatava zemūdens un sauszemes elektroenerģijas kabeļa savienojuma projektēšanu, ražošanu un uzstādīšanu starp Turbe (Tourbe) Francijā un Čilingu (Chilling) Hempšīrā, Apvienotajā Karalistē.

“Koncernam “Prysmian” tas ir prestižs projekts, un mēs priecājamies, ka divi no mūsu nozīmīgākajiem klientiem – “National Grid” un “RTE” – ir izvēlējušies tieši mūs, tādējādi izceļot mūsu vadošo lomu pasaules tirgū un zemūdens kabeļu pārvades sistēmu tehnoloģijās”, atzīmēja enerģētikas jomas projektu vecākais viceprezidents Masimo Bataini (Massimo Battaini).

Augstsprieguma līdzstrāvas (HVDC) starpsavienojums darbosies ar ± 320 kV DC spriegumu, un pārvades jauda starp valstīm sasniegs 1000 MW. HVDC kabeļu sistēmu veido aptuveni 25 km garš posms Francijā, kas sniegsies no Turbes (Tourbe) HVDC pārveidotājstacijas Ziemeļfrancijā līdz piegādes vietai Kānas (Caen) tuvumā. Zemūdens posms ir nedaudz garāks par 200 km un sasniegs Apvienotās Karalistes dienvidu piekrasti pie Solentas lidostas Fēremas (Fareham) tuvumā, kur atradīsies Apvienotās Karalistes pārveidotājstacija. Papildus HVDC kabeļu savienojumam, līgums ietver augstsprieguma maiņstrāvas (HVAC) savienojumu, kas savienos pārveidotājstaciju ar vietējo apakšstaciju Čilingā (Chilling), Lielbritānijā. Tas ietver 2 km garu sauszemes posmu abos galos ar 5 km zemūdens posmu starp tiem.

Zemūdens kabeļi tiks ražoti “Prysmian” ražotnē Pikalā (Pikkala), Somijā, savukārt sauszemes kabeļi – “Prysmian” rūpnīcā Gronā (Gron), Francijā. Sauszemes posmu uzstādīšanai tiks izmantoti arī “Prysmian France” un “Prysmian UK” resursi un aprīkojums; to galvenās mītnes atrodas tuvākajā teritorijā. Kabeļu ieguldīšanas laikā tiks izmantoti “Prysmian” kabeļkuģi “Cable Enterprise” un “Ulisse”.

2020. gadā ir plānota sistēmas nodošana ekspluatācijā.

 

Pirmavots